hubeni hlodavců        hubeni hmyzu       plísně viry bakterie       hubení vos       hubení krtků       ochrana proti ptactvu

Ochrana budov proti ptactvu - ochrana proti holubům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Používané zábranové systémy:

Síťový systém

Skládá se ze samotné sítě a pružného ocelového rámu. Rám tvoří ocelové kotvy, které jsou upevněny do zdi po obvodu chráněné plochy pomocí hmoždinek, a kterými je protaženo ocelové lanko o průměru 2 mm napnuté pomocí napínacího šroubu. K takto vytvořenému rámu, který je schopen kopírovat obvod libovolné plochy, se připne hliníkovými sponkami síť pomocí speciálních kleští. Sítě jsou diskrétní a ze země téměř nepostřehnutelné. Jsou vyráběny z UV stabilního polyethylenu, polyamydu nebo nylonu a pro maximální diskrétnost v několika barevných odstínech. Životnost sítí se pohybuje od 6 do 10 let. Materiál kotvících prvků může být z pozinkované oceli, z nerezové oceli nebo jiných nerezavějících materiálů.

Hrotový systém

Hrotový systém má maximální počet hrotů v pásku 40 ks a maximální účinná šíře jedné řady systému je 300mm standartní rozteč hrotů je 40 mm. Díky těmto parametrům patří mezi nejhustší systémy s největší účinnou šíří na světě. Při výrobě jsou použity kvalitní materiály. Kvalitu použitých materiálů potvrzuje dlouhodobá odolnost proti UV záření, pásek nežloutne, nerozpadá se a hroty zůstávají rovné.

Několik informací o holubí populaci

Městská populace holubů sídlící na území České republiky je potomkem Holuba skalního, který pochází ze západní a jižní části Evropy. V minulosti byla holubí populace zcela nezávislá na lidech. Již v době před naším letopočtem však došlo k cílenému chovu holubů, a to především na venkově. V průběhu druhé poloviny minulého století však došlo k odsídlení holubích populací z oblastí venkova do velkých měst.

Čím nám škodí ?

 • poškození fasád budov vyklobáváním malých úlomků maltových směsí
 • poškození budov, soch a jiných památek trusem (holubí trus v kombinaci s deštěm vytváří silně kyselou substanci, která výrazně narušuje stavební prvky budov)
 • vznik zdravotních problémů (holubi jsou přenašeči nemocí jako je "ptačí tuberkolóza", "ornitóza", "salmonela", "klíšťová encefaltida a dalších, méně známých nemocí, které mohou být za jistých okolností přeneseny na člověka)
 • další zdravotní problémy mohou člověku způsobit prvoci žijící v tělech holubů (toxoplasmosa, trichomonas), kteří ze mohou především po konzumaci holubích mrtvol domácími zvířaty přenést kontaktem na člověka hnízda holubů a nánosy trusu (především na půdách, parapetech atp.)
 • jsou místem, kde se velmi dobře daří mnoha druhům roztočů (především klíšťákům holubím), kteří jsou zdrojem alergenů
 • holub
 • holub2
 • holub3
 • holub4
 • holub5
 • holub6